Хмельницький «Сокіл» зробив чергову заяву по скандальній справі

Футзальний «Сокіл» чекає реакції від компетентних органів.

Публікуємо оригінал відкритого листа, який розміщений на офіційному сайті клубу.

“На сьогоднішній день в українському футзалі відбулася неординарна подія. Гравці СК «СОКІЛ» Педяш О.О, Лисенко А.А та Бакінський І.О маючи діючі контракти з клубом в розпал сезону, поза трансферним вікном, раптово заявляються за команди «Хіт» (Київ), «Ураган» (Івано-Франківськ) та «Продексім» (Херсон). Чому саме ці команди отримали такі преференції? Можливо тому, що на посаду президента АФУ Владико С.В висувала громадська організація з футзалу Івано-Франківщини, або через те, що головний тренер «Хіта» працює в апараті АФУ. А безмежна вдячність «Продексіму» на адресу суддів, вже стала легендарною в Екстра-лізі.

Що стосується суті питання, дозвольте викласти тільки факти. Висновки може зробити кожен з Вас.

Після провальної гри з «Інбев-НПУ», коли СК «СОКІЛ» вперше в сезоні програв, рішенням головного тренера, троє гравців команди Педяш О.О, Лисенко А.А та Бакінський І.О були переведені на індивідуальний графік занять. За збігом обставин, наступного дня (а саме 25-го грудня) після вищезгаданого матчу, гравці повинні були згідно з домовленостями з керівництвом клубу, визначитися відносно подальшої долі контрактних стосунків з клубом. Несподівано для нас, рішення тренера про незадовільну спортивну форму трьох гравців та індивідуальний графік занять Педяшем О.О, Лисенком А.А та Бакінським І.О було прив’язано до продовження чи не продовження контрактівВ зв’язку з цим нагадуємо, що 15 липня 2016 року між СК «Сокіл» та Лисенко А.А, Педяшем О.О Бакінським І.О були укладені контрактні угоди, строк дії яких в усіх гравців завершується в кінця травня 2018 р.

На початку січня 2018 року від Лисенка А.А, Педяша О.О, Бакінського І.О на адресу СК «СОКІЛ» почали надходити ідентичні за змістом листи  з такою швидкістю у часі, що СК «СОКІЛ», не встигши надати відповідь на один лист, отримував вже інший з вимогами про забезпечення умов контракту(?), де вони позивались на їх переведення (не заявку!) до другої команди. У відповідь на це СК «Сокіл» постійно інформував гравців у своїх листах та наголошував, що «Сокіл-2» є дитячо-юнацькою командою, яка сформована з юнаків 2002-2003 років народження і жодних рішень уповноваженими керівними органами СК «СОКІЛ» по заявці Лисенка А.А, Педяша О.О, Бакінського І.О за другу команду не приймалося.

У свою чергу Лисенко А.А, Педяш О.О, Бакінський І.О продовжили ігнорувати розпорядження головного тренера, а з 17 січня 2018-го року взагалі самовільно залишили розташування клубу, перед цим сповістивши СК «СОКІЛ» про дострокове розірвання контракту за їх ініціативою в односторонньому порядку, ще й з вини клубу (!!!) . Натомість СК «СОКІЛ» повідомив гравців про не згоду на розривання контракту і вкотре наполягав на їх поверненні в розташування клубу, нагадуючи їм про те, що  відповідно до п. 7 статті 10 Регламенту ФФУ зі статусу і трансферу футболістівконтракт не може бути розірвано в односторонньому порядку в ході сезону. Але судячи з усього Комітет зі статусу і трансферу футболістів ФФУ витерши ноги об власний регламент приймає на розгляд вищезгадані заяви, а згодом виносить (мабуть?) рішення на підставі подачі заяви гравців про дострокове розірвання контрактів в односторонньому порядку.

СК «СОКІЛ» усвідомлюючи свою відповідальність, як клубу та захищаючи інтереси клубу в цій ситуації повідомив КДК ФФУ, АФУ, Комітет з питань статусу та трансферів футболістів ФФУ, Палату з вирішення спорів ФФУ (єдиний орган, який проінформував про факт отримання нашого звернення на відкриття впровадження за заявою СК «СОКІЛ») про факт самовільного залишення розташування Клубу Лисенком А.А, Педяшем О.О, Бакінським І.О. СК «СОКІЛ» проінформував усі можливі органи про відповідний інцидент, який може перерости в небезпечний прецедент, ставлячи під сумнів природу існування будь-якого контракту між клубом і гравцем, в будь-якому командному виді спорту в Україні. Без оперативного та рішучого реагування зі сторони дисциплінарних органів, завтра будь-який гравець, будь-якої команди, в будь-якому командному виді спорту, забажає в односторонньому порядку розірвати контракт в ході сезону, самовільно залишити клуб без отримання статусу «вільного агента» та перейти в будь – який інший клуб, посилаючись на рішення Комітету з питань статусу та трансферів футболістів ФФУ по заяві Лисенка А.А, Педяша О.О, Бакінського І.О

СК «СОКІЛ» у своїх зверненнях наголошував, що в жодній цивілізованій країні, гравці у яких є контрактні зобов’язання, щодо яких не було порушено жодного пункту діючого контракту зі сторони клубу, не дозволять собі корегувати у власних інтересах роботою тренера, самовільно вирішуючи, чи бути їм на тренуванні, чи потраплять вони в заявку на офіційну гру. Тим більше, не дозволять собі брати за правило спілкуватися з тренером та керівництвом клубу в письмовій формі – у вигляді листів, запитів чи звернень, з приводу попадання  в заявку на матч, чи не попадання, форми та змісту тренувань, тощо.

Цікавим є і той факт, що Комітет з питань статусу та трансферів футболістів ФФУ, до речі, одним з членів якого є президент АФУ Владико С.В дозволив собі письмово проінформувати СК «СОКІЛ» лише по зверненню Педяша О.О та футзального клубу «ХІТ» в питанні дозволу на заявку, між іншим лист датовано 01 жовтня 2017 року (?!). По Лисенко А.А. та Бакінському І.О. жодної офіційної інформації не надходило. Проте, що були відповідні звернення НФК «Ураган» та Лисенко А.А і футзального клубу «Продексім» та Бакінського І.О СК «СОКІЛ» змушений був дізнаватися через власні джерела.

Враховуючи викладене, керуючись окремими статтями Дисциплінарних правил ФФУ, СК «СОКІЛ» у своїх листах просив відповідні дисциплінарні органи надати належну правову оцінку діям Педяша Олександра Олександровича, Лисенка Андрія Анатолійовича, Бакінського Іллі Олександровича, та притягнути їх до дисциплінарної відповідальності за самовільне залишення клубу.

Натомість, усі ми отримали безглузду ситуацію, коли, фактично, контрактні зобов’язання в один момент втрачають свою юридичну силу, при чому не тільки в СК «СОКІЛ», а об’єктивно в кожній команді Екстра-ліги з футзалу. Констатуючи, можемо сказати одне, що після цього рішення, жоден контракт не вартий навіть того паперу на якому він підписаний.

Нажаль на даний момент СК «СОКІЛ» не може викласти на широкий загал цілу низку важливих документів через їх фігурування у матеріалах справи за заявою клубу до Палати з вирішення спорів ФФУ.

Наостанок. В мережі FACEBOOK з’явився дуже цікавий коментар президента НФК «Ураган» Бубена О.О на сторінці президента «Кардинал-Рівне» Володимира Валявки, де він стверджує наступне, дослівно:

«Іваняк прийшов, бо має рішення з Палати спорів, Лисенко  – аналогічно. Без документів, ми б не ризикнули».

Виходячи з цього допису, можна зробити висновок, що команди, які заявили вищевказаних гравців мають у своєму розпорядженні документи, які дозволяють це зробити, а СК «Сокіл» ще й досі чекає, коли Палата з вирішення спорів ФФУ повідомить його про дату засідання по розгляду відповідного питання. Висновок один. Хто з керівництвом АФУ працює, той в цирку не сміється. Продовження очікуйте!”.

 

Поширити новину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.